کانادا ,کشور ,استان ,فرهنگی ,بوده ,مردم ,تعداد زیاد

کانادا دومین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت (روسیه بزرگترین کشور دنیاست)  و جمعیتش بیش از 35 میلیون نفر می باشد. آب و هوای سرد و قطبی داره و حدود 90 % جمعیتش نزدیک مرز آمریکا (در محدوده ایی با فاصله حدود 150 کیلومتر) زندگی می کنند و عموماً شمال کانادا قطبی و خالی از سکنه می باشد. به خاطر اینکه زبان مادری حدود شش و نیم میلیون نفر از مردم کانادا که عموماً در استان کبک زندگی می کنند فرانسوی می باشد، زبان رسمی این کشور هم انگلیسی و هم فرانسه بوده و مقامات رسمی مکلفند که به هردو زبان صحبت کنند. مرکز کانادا شهر اتاوا واقع در استان انتاریو بوده و کلاً این کشور 10 استان(Province) و 3 قلمرو(Territory) مطابق نقشه ذیل دارد:

یکی از خوبی های کانادا به زعم خیلی از مهاجرین و نیز بنده اینه که این کشور مهاجرین بسیار زیادی داره و به همین خاطر و با توجه به کار فرهنگی سنگینی که انجام داده اند به هیچ عنوان مباحث مربوط به نژاد پرستی که در اروپا خیلی رایج هست اینجا دیده نمیشه و برخورد مردم و مسوولان بسیار عالی و محترمانه است. در واقع برداشت من در این مدتی که در این کشور ساکن بوده ام اینه که کانادا ترکیبی از نظم و انضباط و فرهنگ و دیسیپلین و هنر دوستی مردمان اروپایی به همراه سخت کوشی، تلاش و ارزشمند بودن سرمایه(بیزینس) و نه نژاد و رنگ و مذهب(که در اروپا به عنوان یک عامل مهم تلقی میشه) می باشد.

مردم کانادا، به ویژه شهر مونترال، که بزرگترین شهر استان کبک می باشد(مرکز استان کبک شهر کبک سیتی می باشد) مردمی بسیار خونگرم، فرهنگی و مودب می باشند که همیشه لبخند به لب دارند و از از اینکه شما را راهنمایی و کمک کنند لذت می برند.

چیزی که در این شهر همانند اکثر شهرهای کانادا عیان است تعداد زیاد افرادی است که بومی و شهروندهای قدیمی و ریشه دار این کشور نیستند و هنگام قدم زدن در این خیابان ها کاملا متوجه این قضیه خواهید شد.

این تنوع فرهنگی و قومیتی در دولت جدید کانادا به رهبری جاستین ترودو که امسال(2015) به قدرت رسید کاملا مشهوده و تعداد زیاد وزیران از قومیتها و اقلیت های مختلف که سالهای نه چندان دور به کانادا مهاجرت کرده اند نشان این موضوع می باشد.

 

منبع اصلی مطلب : (Management Course) رشته مدیریت
برچسب ها : کانادا ,کشور ,استان ,فرهنگی ,بوده ,مردم ,تعداد زیاد
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : اطلاعاتی در مورد کشور کانادا